اخبار موسسه

کتابی که قبل از بارداری باید بخوانید

کتاب بارداری سلامت بنیان به موضوعاتی می‌پردازد که هر مادری قبل از بارداری باید از آنها آگاه باشد.

 

به گزارش موسسه خانواده سلامت بنیان، جلد اول از مجموعه کتاب‌های “میوه دلم” با عنوان “بارداری سلامت بنیان” یکی از کتاب‌های خوبی است که به خانواده‌ها و به‌ویژه مادرها توصیه می‌شود پیش از بارداری خواندن آن را فراموش نکنند. گردآوری و تألیف این کتاب 40  صفحه‌ای را ریحانه سادات احمدیان برعهده داشته و انتشارات نیرومند در سال 96 آن را منتشر کرده است.

 

کتاب بارداری سلامت بنیان به موضوعات بسیار مهمی می‌پردازد که خواندن آنها به مادران کمک خواهد کرد فرزندی سالم و سلامت به دنیا بیاورند.

 

موضوعات زیر تنها بخشی از مطالبی هستند که هر مادری باید قبل از بارداری بداند و در کتاب به آنها اشاره شده است: زمان مناسب برای بارداری، اهمیت حضور همسر در کنار زن باردار، رابطه زناشویی در دوران بارداری، اعتیاد نوزادان، افسردگی دوران بارداری و پس از زایمان، ویار، نحوه رفتار با فرزند بزرگ‌تر، مشاوره ژنتیک و نام‌گذاری کودک.

 

در بخشی از کتاب در مورد نقش پدر آمده است: “شاید حرف زدن پدر با جنین در وهله اول عجیب به نظر برسد اما عیبی ندارد که پدر هم با جنین صحبت کند. برای صحبت کردن با جنین می‌توان به مادر نزدیک شد و صحبت کرد. اگر صدای شما خیلی خشمگین یا اضطراب‌آور باشد ممکن است کودک یاد بگیرد یا از آن بترسد. با آرامش خود صدایی نشاط‌بخش به او هدیه کنید. از هفته هجدهم به بعد با هم دعوا نکنید چرا که ممکن است جنین بشنود و روی او اثر نامطلوب بگذارد”.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن