11 نکته کاربردی که به شما کمک می‌کند سکس فوق‌العاده‌ای را تجربه کنید

رابطه-جنسی

موسسه خانواده سلامت بنیان- در فیلم‌های سینمایی، سکس همیشه عالی پیش می‌رود اما برای بسیاری از مردان، در زندگی عادی سکس ممکن است آن‌طور که شما انتظار دارید خوب نباشد.

ممکن است شما احساس اضطراب، نگرانی در مورد عملکرد جنسی یا حتی وسواس بیش از حد نسبت به بدن خود داشته باشید. فارغ از این که علت ماجرا چیست، به نظر می‌رسد که شما آن‌قدری که دیگران رابطه جنسی دارند، این رابطه را تجربه نمی‌کنید.

مطالعه‌ای نشان می‌دهد که مردان جوان، روزانه 19 بار به سکس فکر می‌کنند. این در حالی است که این رقم برای خانم‌ها 10 بار در روز می‌باشد. علیرغم این که مسئله رابطه جنسی بیشتر اوقات در ذهن آقایان وجود دارد، آن‌ها هنوز نسبت به این موضوع که یک سکس عالی چیست و چگونه باید به آن دست یافت مطمئن نیستند و اطلاعات کافی ندارند.  

برای رسیدن به یک رابطه جنسی عالی، آقایان برخی موانع ذهنی و فیزیکی‌ را پیش رو دارند. آن‌ها ممکن است به توانایی‌های خود شک داشته باشند و به افسانه‌ها و باورهای غلط در مورد سکس توجه کنند. بسیاری از آقایان بهتر است بر روی نحوه تعاملات فیزیکی‌شان در طول معاشقه کار کنند.

یک سکس عالی چیست؟

برای بعضی از آقایان، یک سکس عالی به معنای توانایی ایجاد چندین ارگاسم خارق‌العاده در شریکشان است. بعضی دیگر از آقایان، ممکن است یک رابطه جنسی عالی را توانایی برای جلوگیری از انزال برای بیش از 3 دقیقه تعریف کنند.

شیفتگی یعنی اینکه شما نسبت به یک شخص خاص، احساس عشق داشته باشید که این خودش نیازمند کاری بسیار سخت است: حرف زدن!

وقتی صحبت از رابطه جنسی می‌شود، آقایان ممکن است در این زمینه لاف‌های خیلی بزرگی بزنند اما بیشتر آن‌ها نمی‌دانند که همین سطح از رابطه جنسی که دارند بهترین سکسی است که می‌توانند داشته باشند.

couple - 11 نکته کاربردی که به شما کمک می‌کند سکس فوق‌العاده‌ای را تجربه کنید

در ادامه، 11 نکته مطرح می‌شود که با استفاده از آنها می‌توانید یک سکس خوب را تجربه کنید.  

نکته 1: صحبت‌های صمیمانه داشته باشید

ممکن است این نکته واضح به نظر بیاید، ولی با این حال، ممکن است به آسانی فراموش شود. زندگی روزانه ما معمولا درگیر کار، خانواده، دوستان، و برخی موقعیت‌های استرس‌زاست. در نتیجه بسیاری از اوقات، ما رابطه با شریکمان را مسلم و قطعی می‌دانیم و نسبت به آن بی‌توجهی می‌کنیم.

یک مسئله حیاتی در رابطه این است که در تمام زمینه‌ها یک ارتباط باز داشته باشید و سکس از این ماجرا مستثنی نیست. صحبت کردن در مورد تداخل برنامه‌های روزانه هر یک از دو زوج با دیگری، نداشتن محرمانگی، و ترجیحات جنسی برای زوج‌هایی که با یکدیگر به راحتی حرف می‌زنند آسان‌تر است.

یک مسئله رایج مانند استرس می‌تواند باعث مشکلات سلامت جنسی در مردان از قبیل اختلال نعوظ و یا کاهش میل جنسی شود. در چنین مواردی، ارتباط برقرار کردن با شریکتان در یک فضای صمیمانه و محترمانه می‌تواند به هر دو کمک کند تا مشکل را شناسایی کرده و عوامل مسبب آن را برطرف کنید.

صحبت کردن درباره سکس برای بسیاری از زوج‌ها حتی در بهترین شرایط ممکن، سخت است. وقتی مشکلات جنسی رخ دهند، احساساتی از قبیل آسیب‌دیدگی، شرم، احساس گناه و رنجش می‌تواند باعث متوقف شدن ارتباط‌گیری طرفین با یکدیگر شود.

از آنجایی که ارتباط یکی از سنگ بناهای اصلی یک رابطه سالم است، شروع یک گفتگو، اولین قدم برای داشتن یک زندگی جنسی بهتر و همچنین، برای دست یافتن به یک پیوند عاطفی نزدیک‌تر با شریکتان است. در ادامه چندین نکته را برای کمک در این زمینه ذکر می‌کنیم.

زمان درستی را برای صحبت کردن انتخاب کنید

دو نوع گفتگو پیرامون مسائل جنسی وجود دارد: یکی، صحبت‌هایی که در بستر اتفاق می‌افتند و دیگری، صحبت‌هایی که در جایی غیر از بستر ممکن است داشته باشید.

اینکه در میان معاشقه به شریکتان بگویید که چه کاری می‌تواند لذت‌بخش باشد، هیچ ایرادی ندارد و کاملا مناسب است، اما برای صحبت کردن در مورد مسائل عمومی جنسی مانند عدم تطبیق تمایلات جنسی‌تان با یکدیگر یا مشکلات ارگاسم بهترین کار این است که صبر کنید و در یک زمان، فضای مناسب تر و جو آرام‌تر صحبت کنید.

از انتقاد کردن بپرهیزید!

پیشنهادهای صمیمی که در قالب جملات مثبت مثلا هنگام گپ‌زدن روی مبل در مورد عملکرد جنسی مطرح می‌شوند، بسیار بهتر از تمرکز کردن روی نقاط منفی هستند. برای مثال می‌توانید بگویید: “عاشق وقتیم که موهامو اونجوری آروم لمس میکنی!”

وقتی به یک مشکل جنسی برمی‌خورید، به آن به چشم یک مسئله نگاه کنید که می‌توانید با کمک هم آن را حل کنید، نه یک تمرین برای انتقاد کردن از یکدیگر.

به شریکتان برای در میان گذاشتن تغییراتی که در وضعیت بدنی‌تان رخ می‌دهد، اعتماد کنید!

اگر یائسگی، ناحیه واژن شما را خشک کرده یا احساس داغی ناشی از آن شما را در شب بیدار نگه داشته، با شریکتان درباره این مسائل صحبت کنید. این که او بداند ماجرا واقعا چیست بهتر از این است که این تغییرات فیزیکی در شما را به‌عنوان فقدان علاقه تفسیر کند.

به‌طور مشابه، اگر شما یک آقا هستید و دیگر صرفا با فکر کردن به سکس دچار برانگیختگی در آلت‌تان نمی‌شوید، به جای اینکه اجازه دهید شریکتان فکر کند که دیگر چندان جذاب نیست که شما را برانگیزد، او را راهنمایی کنید که چگونه می‌تواند شما را تحریک کند.  

صادق باشید!

ممکن است فکر کنید که با تظاهر کردن به رسیدن به ارگاسم، در واقع از احساسات شریکتان محافظت کرده‌اید، اما حقیقت این است که شما با این کار دارید به یک سراشیبی لغزنده قدم می‌گذارید. ممکن است که صحبت کردن در مورد مشکلات جنسی سخت باشد اما اگر این مشکلات در زیر دفن شده و نادیده گرفته شوند، این سختی‌ها در طی سال‌ها دروغ، آسیب و رنجش سر به فلک می‌کشند.

behtarin saat sex - 11 نکته کاربردی که به شما کمک می‌کند سکس فوق‌العاده‌ای را تجربه کنید

نکته 2: لاف زدن‌های دوستانتان در مورد سکس ‌شان را باور نکنید

مرد‌ها ممکن است در مورد رابطه جنسی‌شان و تناوب آن در جمع‌های دوستانه اغراق کنند اما برخلاف خانم‌ها، آقایان معمولا در مورد احساس ناامنی‌هایی که ممکن است در مورد سکس داشته باشند کمتر حرف می‌زنند. نتیجه این است که مردان یک تصویر تحریف شده از تناوب رابطه جنسی و مهارت‌هایشان در سکس در خود و دیگران به وجود می‌آورند.

طبق نظر مایکل کستلمن، متخصص امور جنسی و مولف کتاب “سکس عالی؛ راهنمای آقایان برای رازهای اصول یک سکس درگیرکننده تمام بدن”، میانگین تناوب رابطه جنسی برای یک رابطه متعهدانه بلندمدت، تقریبا یک بار در هر 10 روز است.

دیویدسون می‌گوید: «بسیاری از مردان به این جمع‌بندی می‌رسند که چیزی در زندگی جنسی آن‌ها گم شده است و سایر مردان سکسی پر حرارت‌تر و متناوب‌تر دارند. آن‌ها احساس می‌کنند که از احساس رضایت و لذت جنسی جا مانده‌اند».

نکته 3: زندگی جنسی خود را با محتواهای پورن مقایسه نکنید

متاسفانه، آقایان ممکن است بسیاری از اطلاعاتی که از سکس دارند را از پورنوگرافی به دست آورده باشند. مشکل اینجاست که مردان و زنانی که در پورن ظاهر می‌شوند معمولا در یک وضعیت فیزیک بدنی خیلی عالی هستند. هم زن‌ها و هم مردان دارای اندام‌های جنسی بزرگ هستند که باعث ایجاد انتظارات غیر واقعی می‌شود.

کستلمن می‌گوید: «یکی از مخرب‌ترین افسانه‌های ایجاد شده توسط پورن این است که بسیاری از مردان را به این باور می‌رساند که آلت بسیار کوچکی دارند. آقایان فراموش می‌کنند که افراد مشغول در پورنوگرافی انتخاب شده‌اند و نشان‌دهنده انتهای مقیاس اندازه آلت تناسلی هستند و نه یک مقدار میانگین».

بعضی از افسانه‌های دیگر که ممکن است تحت تاثیر پورنوگرافی به شخص القا شود این است که خانم‌ها همیشه آماده داشتن سکس هستند و یا اینکه همان حرکاتی که در محتوای پورنوگرافی مشاهده می‌کنند برای شریکشان هم به کار می‌آید و یا اینکه سکس داشتن همیشه به ارگاسم ختم می‌شود.

پورن همیشه بد نیست. پورن می‌تواند به مردان ایده‌هایی برای کاوش‌های جنسی یا ماجراهای سرگرم‌کننده برای لذت بردن به همراه شریکشان بدهد، اما این امر باید همیشه با این هشدار همراه باشد که پورن، واقعیت نیست.

کستلمن می‌گوید: «این کار مانند تماشای تعقیب و گریز ماشین‌ها در یک فیلم اکشن، ممکن است سرگرم‌کننده و هیجان‌آور باشد، اما همه می‌دانند که این روش رانندگی، درست نیست».

نکته 4: روی احساسات خوشایند تمرکز کنید

استرس، اضطراب و عوامل مزاحم می‌توانند منجر به کاهش لذت سکس شوند. استرس خود را از محل کار به خانه نیاورید و آن را در اداره جا بگذارید. اضطراب خود در مورد عملکردتان را به پایین‌ترین حد ممکن برسانید.  

اگر بتوانیم ذهن بی‌قرار خود را آرام کرده و به حرف زدن‌های درونی بی‌وقفه با خودمان پایان دهیم، می‌توانیم درهایی به سوی داشتن سکس بهتر برای خودمان بگشاییم.

مردان می‌توانند یک مانترا(کلمه‌ای مانند ذکر که در مدیتیشن دائما تکرار می‌شود) داشته باشند، مثل «تمبراحخوش»: یعنی “تمرکز بر احساسات خوشایند” یا “بر احساسات خوشایند تمرکز کن”.  

این احساسات خوشایند تکنیک‌هایی هستند که از خیره شدن به چشم‌ها تا ماساژ دادن یا همزمان کردن ریتم نفس کشیدن را شامل می‌شوند.

بریتون می‌گوید: «سکس عالی چیزی نیست که در لحظات آتی اتفاق می‌افتد مانند اینکه نگران باشید چقدر زود ممکن است به انزال برسید، بلکه سکس عالی در لحظه اکنون اتفاق می‌افتد».

نکته 5: کمتر بر روی سایز اندام‌های جنسی تمرکز کنید و به سایر جوانب بیشتر اهمیت دهید

وقتی صحبت از سایز آلت می‌شود، مردان معمولا اینگونه می‌شنوند که سایز آلت برای زنان اهمیت ندارد. این مسئله ممکن است برای بیشتر خانم‌ها درست باشد. در واقع آن قدری که تناسب داشتن سایز با شریکتان اهمیت دارد، داشتن بزرگترین آلت اهمیت ندارد.

دیویدسون می‌گوید: «من قصد ندارم تظاهر کنم که سایز اصلا اهمیتی ندارد، بسیاری از خانم‌ها هستند که این مسئله برایشان مهم است. ولی در عوض من ترجیح می‌دهم روی اینکه اندازه، متناسب (و نه بزرگ) باشد تمرکز کنم».

مردم دارای سایزها و شکل‌های متفاوتی هستند و بعضی از این سایزها و شکل‌ها با دیگری تناسب بیشتری دارند. برای بسیاری از خانم‌ها، آقایان با سایز میانگین، متناسب‌ترین انتخاب هستند. این مسئله معمولا یک انتخاب شخصی است. با این وجود، این امر، مسئله‌ای نیست که درگیر آن شده و نگران آن باشیم.

تمرکز روی پیش نوازش(فورپلی) یعنی اقدامات، تحریکات و بازی‌هایی که قبل از سکس و برای برانگیختن انجام می‌شود، مانند بوسیدن، نوازش کردن و غیره، می‌تواند منجر به یک سکس لذت‌بخش برای مردان و زنان با هر اندازه و شکلی از آلت شود.

صحبت کردن با شریکتان را نیز فراموش نکنید. دیویدسون می‌گوید: «بسیاری از زنان نسبت به صدای مردان در هنگام معاشقه خیلی حساس و پاسخگو هستند. توانایی برانگیختن زن توسط مهارت‌های شفاهی (صدا و…) یک ابزار قدرتمند برای مردانی است که دارای آن می‌باشند».

sex2 - 11 نکته کاربردی که به شما کمک می‌کند سکس فوق‌العاده‌ای را تجربه کنید

نکته 6: برای سکس برنامه‌ریزی زمانی کنید!

ممکن است برنامه‌ریزی زمانی برای سکس، کسل‌کننده به نظر برسد اما این کار رابطه جنسی را برای هر دو طرف، آرامش بخش‌تر کرده و نیز انتظارات آن‌ها را نیز واقعی‌تر می‌نماید.

کستلمن می‌گوید: «این افسانه قدرتمند وجود دارد که طبق آن، افراد باید در حالی که یک موسیقی آرام پخش می‌شود و خورشید در حال غروب کردن است، به صورت خودبه‌خودی و بدون برنامه‌ریزی به آغوش یکدیگر بروند و اگر این اتفاق نیفتد، یعنی یک جای کار را اشتباه رفته‌اید. این ادعا مزخرف است! زندگی واقعی اینگونه رغم نمی‌خورد».

برنامه‌ریزی کردن برای سکس همچنین می‌تواند باعث از بین رفتن درگیری‌ها بر سر تعارض امیال شده و فشارها را از میان بردارد.

کستلمن توضیح می‌دهد: «مردم می‌گویند “اگر حال و حوصله داشتن سکس را نداشته باشم چه؟” خب، در جواب باید گفت که یکی از نکات یک رابطه این است که شما گاهی اوقات باید مصالحه کنید و برای رسیدن به نقطه مشترک از بعضی از مواضعتان عقب‌نشینی کرده یا آن‌ها را تغییر دهید. اما نکته حیرت‌انگیز در مورد برنامه‌ریزی کردن برای سکس این است که وقتی افراد شروع به انجام این کار می‌کنند، متوجه می‌شوند که واقعا می‌توانند از آن لذت ببرند».

نکته 7: استفاده از روش‌های کمک به خود (خودیاری) برای سکس بهتر

درمان مشکلات جنسی، امروزه از هر زمانی آسان‌تر است. تغییرات انقلابی در داروها و درمان‌های پیشرفته برای کسانی که نیاز به آن‌ها دارند در خدمت هستند. با این وجود، شما ممکن است قادر باشید مشکلات جزئی در رابطه جنسی‌تان را با اعمال اصلاحاتی در روش معاشقه خود حل کنید.

در ادامه، چند نمونه از کارهایی که قادر به انجام آن در منزل هستید را لیست می‌کنیم.

اطلاعات‌تان را درباره سکس بالا ببرید

منابع کمکی زیادی برای مشکلات جنسی مختلف وجود دارند. برای پیدا کردن این منابع، در اینترنت جستجو کرده یا سری به کتاب‌فروشی محل خود بزنید. چندین مورد از منابعی که در مورد مشکل شما هستند را انتخاب کرده و از آن‌ها برای افزایش اطلاعات خود و شریکتان در مورد مشکلی که به آن برخورده‌اید استفاده کنید.

اگر صحبت کردن مستقیم و رو در رو برایتان مشکل است، شما و شریکتان می‌توانید زیر قسمت‌هایی از متن را که دوست دارید خط کشیده و به یکدیگر نشان دهید.

به خود زمان بدهید

با بالا رفتن سن، پاسخ‌ها و عکس‌العمل‌های جنسی‌‌تان آهسته‌تر می‌شوند. شما و شریکتان می‌توانید با پیدا کردن یک مکان آرام، راحت و خالی از عوامل مزاحم، به افزایش شانستان برای سکس کمک کنید.

همچنین، این مسئله را بدانید که تغییرات فیزیکی در بدن شما به این معناست که شما زمان بیشتری برای برانگیختگی و رسیدن به ارگاسم نیاز دارید. وقتی خوب به این مسئله فکر کنید، متوجه می‌شوید که زمان بیشتر گذاشتن برای سکس اساسا چیز بدی نیست.

کار کردن روی این ملزومات فیزیکی سکس، به‌طوری که جزئی از عادت شما شوند، می‌تواند درهای جدیدی از تجربه جنسی را برای شما باز کند.

از لوبریکنت‌ها (نرم کننده‌ها) استفاده کنید

معمولا خشکی واژن که ناشی از نزدیکی به دوران یائسگی است را می‌توان با استفاده از مایعات نرم‌کننده و ژل‌ها به راحتی درمان کرد. برای اجتناب از یک رابطه جنسی دردناک (که می‌تواند به از پا در آمدن شور جنسی و تنش‌های رو به رشد در رابطه منجر شود) از این مواد لوبریکنت (نرم‌کننده) استفاده کنید. وقتی که این مواد دیگر کارآمد نیستند، برای گزینه‌های دیگر پیش رو با پزشک مشورت کنید.

برای سکس بهتر، محبت فیزیکی را حفظ کنید

حتی اگر از مشکل پیش آمده خسته، عصبی، و یا ناراحت هستید، بوسیدن و بغل کردن برای حفظ پیوند عاطفی و رابطه فیزیکی اهمیت بنیادین دارد.

لمس کردن را تمرین کنید

تکنیک‌های تمرکز روی لمس که تراپیست‌ها آن را تجویز می‌کنند می‌توانند به شما کمک کنند تا صمیمیت فیزیکی خود را بدون تحمل فشار خاصی بازسازی کنید. بسیاری از کتاب‌های کمکی یا ویدیوهای آموزشی می‌توانند به شما انواع مختلفی از این تمرین‌ها را آموزش ‌دهند.

همچنین، می‌توانید از شریکتان بخواهید که شما را به روشی که دوست دارد خودش لمس شود، لمس کند. این کار به شما کمک می‌کند تا بفهمید برای رسیدن به حالت مورد علاقه او چه میزان فشار باید وارد کنید.

پوزیشن‌های مختلف را برای سکس امتحان کنید

داشتن یک گنجینه از پوزیشن‌های مختلف نه تنها به جذابیت معاشقه می‌افزاید بلکه می‌تواند به حل مشکلی که برایتان پیش آمده نیز کمک کند. برای مثال، افزایش تحریک در نقطه جی که زمانی رخ می‌دهد که مرد از پشت به واژن شریکش دخول کند، می‌تواند به زن کمک کند تا به ارگاسم برسد.(پوزیشن داگی استیل)

فانتزی‌های خود را یادداشت کنید

این کار به شما کمک می‌کند تا آن دسته از فعالیت‌های جنسی که فکر می‌کنید موجب ایجاد برانگیختگی در شما یا شریکتان می‌شود، را بررسی کنید. سعی کنید در مورد یک تجربه یا فیلمی که شما را از لحاظ جنسی به هیجان در آورد فکر کنید و این خاطره را با شریکتان به اشتراک بگذارید. این کار به خصوص برای افرادی که میل جنسی کمی دارند بسیار کمک‌کننده است.

تمرین کِگِل را انجام دهید

هم مردان و هم زنان می‌توانند تناسب‌اندام مرتبط با رابطه جنسی را با تمرین دادن عضلات کف لگنشان ارتقا بخشند. برای تمرین دادن این عضلات، فرض کنید که در میانه ادرار کردن هستید و می‌خواهید آن را متوقف کنید. این حالت سفت کردن و انقباض عضلانی را برای دو یا سه ثانیه نگه داشته و سپس عضلات را رها کنید.

این کار را 10 بار تکرار کنید. در هر روز 5 دفعه این سری تمرینات عضلانی را انجام دهید. این تمرینات را می‌توانید در هر جایی انجام دهید؛ در هنگام رانندگی، نشستن پشت میز، یا ایستادن در صف.

خانم‌ها در خانه می‌توانند از وزنه‌های مخصوص واژن برای افزودن به فشار عضلانی استفاده کنند. برای اینکه بفهمید این وزنه‌ها را از کجا تهیه کنید و چگونه از آن‌ها استفاده کنید با پزشک یا سکس‌تراپ خود مشورت کنید.

سعی کنید قبل و در حین سکس آرام باشید 

قبل از سکس، با شریکتان یک کار آرامش‌بخش انجام دهید. کارهایی از قبیل انجام یک بازی یا بیرون رفتن برای شام. همچنین، می‌توانید از تکنیک‌های آرامش‌بخش مانند تنفس عمیق یا یوگا استفاده کنید.

از یک ویبراتور در حین سکس استفاده کنید

این دستگاه می‌تواند به یک خانم کمک کند تا درباره بازخوردهای جنسی‌اش یاد بگیرد و نیز به او این امکان را می‌دهد تا به شریکش نشان دهد چه چیزی را دوست دارد.

تسلیم نشوید

حتی اگر هیچ‌یک از تلاش‌های شما نتیجه نداد باز هم امیدتان را از دست ندهید و تسلیم نشوید. پزشک شما اغلب قادر خواهد بود تا دلیل مشکل جنسی شما را دریافته و ممکن است بتواند درمان‌های موثری ارائه دهد.

همچنین، او می‌تواند شما را به یک سکس‌تراپیست وصل کرده تا او به شما برای بررسی مشکلاتی که برای رسیدن به یک زندگی جنسی لذت‌بخش پیش رویتان است، کمک کند.

sex culture - 11 نکته کاربردی که به شما کمک می‌کند سکس فوق‌العاده‌ای را تجربه کنید

نکته 8: حفظ سلامت

سلامت جنسی شما با سلامت ذهنی، فیزیکی و عاطفی‌تان در ارتباط است. بنابراین، همان عادت‌هایی که برای داشتن بدنی سالم اتخاذ می‌کنید، می‌تواند به شما برای داشتن یک زندگی جنسی سالم نیز کمک کند.

در این رابطه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

سیگار نکشید

استعمال دخانیات در بیماری‌های عروقی محیطی نقش دارد که این مسئله جریان خون به بافت‌های آلت تناسلی، کلیتوریس و واژن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. علاوه بر این‌ها، خانم‌هایی که دخانیات مصرف می‌کنند، حدود 2 سال زودتر از سایر خانم‌ها به یائسگی می‌رسند.

اگر نیاز به کمک برای ترک سیگار دارید، از آدامس‌ها یا برچسب‌های نیکوتین استفاده کرده یا از پزشک‌تان داروهایی نظیر بوپروپیون (زیبان) و یا وارنیسیلین (چنتیکس) را درخواست کنید.

از مصرف الکل خودداری کنید

برخی از آقایانی که با اختلال در نعوظ دست و پنجه نرم می‌کنند، مصرف الکل را برای خود آرامش‌بخش می‌یابند، اما حقیقت این است که زیاده‌روی در مصرف الکل می‌تواند اوضاع را بدتر کند. الکل با کند کردن سیستم اعصاب مرکزی، می‌تواند از رفلکس‌های جنسی (عکس‌العمل‌های غیر ارادی جنسی بدن مانند نعوظ یا انزال) جلوگیری کند.

مصرف زیاد و طولانی‌مدت الکل می‌تواند به کبد آسیب بزند که این اتفاق، موجب افزایش تولید استروژن در مردان می‌شود. در خانم‌ها، الکل می‌تواند موجب التهاب و گُر گرفتگی بدن شده و در خواب اختلال ایجاد کند. مشکلاتی که مصرف الکل می‌تواند در یائسگی ایجاد کند نیز جای خود را دارند.  

تغذیه صحیح

مصرف بیش از حد غذاهای چرب موجب کلسترول بالای خون و چاقی می‌شود که هر دوی این‌ها از فاکتورهای خطرناک در بیماری‌های قلبی و عروقی به حساب می‌آیند. علاوه بر این‌ها، اضافه وزن داشتن در احساس بی حسی و کرختی و نیز ایجاد تصویر بدنی نامطلوب در شخص نقش دارد. افزایش لیبیدو (میل جنسی) از جمله مزایای خلاص شدن از اضافه وزن است.

از اندام‌های جنسی خود استفاده کنید یا آن‌ها را از دست خواهید داد

وقتی میزان استروژن در یائسگی کاهش می‌یابد، دیواره‌های واژن مقداری از خاصیت کشسانی خود را از دست می‌دهند. البته، شما می‌توانید با داشتن فعالیت جنسی، این روند را متوقف و حتی معکوس کنید. اگر خانم هستید و داشتن رابطه همراه با دخول برای شما جزء گزینه‌ها نیست، تحریک کلیتوریس می‌تواند یک ابزار به همان اندازه موثر باشد.

البته، اگر از یک ویبراتور یا دیلدو (وسیله‌ای که شبیه آلت تناسلی مردانه است) برای کشیدن واژن  استفاده کنید، بالاترین میزان تاثیر را از این روش خواهید گرفت.

در مردان نیز زمان‌های طولانی بدون نعوظ می‌تواند باعث محروم ماندن آلت تناسلی از خون پر اکسیژنی باشد که برای حفظ کارآیی جنسی خود نیاز دارد. در نتیجه، پدیده‌ای مشابه ظهور بافت‌های ترمیمی روی پوست، در سلول‌های ماهیچه‌ای رخ می‌دهد که بر قابلیت انبساط آلت تناسلی به هنگام افزایش جریان خون تاثیر منفی می‌گذارد.

نکته 9: برای یک زندگی جنسی سالم، یک رژیم غذایی سالم داشته باشید 

خوردن غذاهای حاوی موادمعدنی، آمینواسیدها، آنتی‌اکسیدان‌ها، و مواد مغذی می‌تواند سلامت عمومی شما را بهبود بخشیده و روحیه شما را با طراوت‌تر کند. با توجه این مسئله جای تعجب نیست که رژیم غذایی سالم لیبیدو را در شما بالا برده و کارآیی جنسی شما را افزایش دهد.

یک رژیم غذایی سالم برای سکس شامل موارد زیر می‌شود:

  • گوشت و سایر منابع پروتئینی
  • مغزها و دانه‌ها
  • مرکبات
  • صدف‌های خوراکی
  • ماهی سالمون
  • گیاهان برگ سبز دار
  • هویج
  • هندوانه
  • غلات کامل

همچنین، صرف غذا با شریکتان می‌تواند برای رابطه‌تان مفید باشد. اوقات صرف غذا می‌تواند موجب قدرتمند‌تر شدن پیوند‌های بین افراد شود و خیلی از زوج‌ها از این لحظه‌ها برای آرامش یافتن در کنار یکدیگر استفاده می‌کنند.

مصرف الکل خود را برای داشتن سکس بهتر محدود کنید

مصرف گاه به گاه یک لیوان شراب قرمز می‌تواند میل جنسی و لغزندگی مجاری جنسی را افزایش دهد، اما یک حقیقت بسیار شناخته شده در حیطه سلامت جنسی این است که مصرف زیاد الکل برای زندگی صمیمی شما می‌تواند مضر باشد.

مطالعات دریافته‌اند که مصرف زیاد الکل می‌تواند احساسات منفی از جمله اضطراب را افزایش دهد. همچنین، الکل می‌تواند تمرکز شما را مختل کرده و مهارت‌های تصمیم‌گیری شما را دچار اختلال کند که این‌ها موجب ایجاد دشواری برای شما در راه رسیدن به یک رابطه جنسی ایمن است.

الکل برای سیستم عصبی ما همانند یک عامل سرخوردگی عمل می‌کند. بعد از مصرف مقدار زیاد الکل، اعصاب بدن شما به محرک‌های جنسی پاسخی نشان نخواهند داد که این موضوع، سکس را برای شما کم لذت‌تر می‌کند. در آقایان، مصرف الکل همچنین می‌تواند موجب اختلال نعوظ شود.

برای سلامت جنسی از ویتامین‌ها استفاده کنید

تا به حال به استفاده از ویتامین‌ها برای سلامت جنسی تان فکر کرده اید؟ ویتامین‌های مختلف، اثرات مختلفی بر روی زندگی جنسی شما دارند. مثلا ویتامین “ث” جریان خون را بهبود می‌بخشد و ویتامین “د” سطح هورمون‌های جنسی را افزایش داده و در بهبود اختلالات جنسی و نعوظی کمک می‌کند.

سایر مکمل‌ها نیز می‌توانند به بهبود زندگی جنسی شما کمک کنند. زینک (روی) کارایی جنسی و سطح تستسترون شما را بالا می‌برد. آمینواسید آرژینین، جریان خون شما را بهبود می‌بخشد که برای نعوظ و لذت جنسی مهم و اساسی است.

پزشک شما ممکن است به شما پیشنهاد استفاده از مکمل ال-سیترولین را بدهد که این ماده توسط بدن شما به آمینواسید آرژینین تبدیل می‌شود.

sex - 11 نکته کاربردی که به شما کمک می‌کند سکس فوق‌العاده‌ای را تجربه کنید

نکته 10: با ماساژ دادن از یکدیگر کامجویی کنید

بدون تردید ماساژ دادن یکی از بهترین راه‌ها برای قوی‌تر کردن ارتباط میان شما و شریکتان است. فارغ از این که این ماساژ دادن به سکس ختم شود یا نه، لمس فیزیکی یک جو شهوانی را در اتاق خواب شما شعله‌ور می‌کند.

نمی‌دانید دقیقا باید چکار کنید؟ اشکالی ندارد! بعضی وقت‌ها تمام چیزی که نیاز دارید تنها کمی لمس کردن است. همین حقیقت که شما با ماساژ دادن شریکتان در حقیقت ارضا و تلذذ جنسی او را در اولویت قرار می‌دهید به خودی خود بسیار با ارزش و با معنی است.

نگران نباشید؛ شریک شما قائدتا از شما انتظار ندارد که یک ماساژتراپیست رسمی باشید. معنای کاری که انجام می‌دهید از میزان مهارتی که در این کار دارید مهم‌تر است. هدف از این کار مثل همیشه ایجاد ارتباط، هماهنگی و صمیمیت عاشقانه است.

نکته 11: برای به آغوش کشیدن و نوازش ساده زمانی را پیدا کنید

انسان‌ها موجوداتی اجتماعی هستند. بدین معنا که ما عملا برای ارتباط‌گیری، طراحی شده‌ایم. همه ما خواهان لمس شدن به خصوص توسط افرادی هستیم که به آن‌ها عشق می‌ورزیم.

تمام کاری را که برای از بین بردن عوامل مخل و مزاحم در محیط‌تان لازم است انجام دهید و در آغوش گرفتن را یک اولویت شبانه بدانید. کارهایی نظیر قرار دادن تلفن‌ها در حالت پرواز، فرستادن کودکان به رخت‌خواب، خاموش کردن تلویزیون و دستگاه‌های دیجیتالی که صدا و یا بوق تولید می‌کنند و … .

شما از میزان تاثیری که 10 دقیقه در آغوش بودن و نوازش با شریکتان روی میزان استرس، حس ارتباط شما با او و سهولت در زندگی می‌گذارد، شگفت‌زده خواهید شد. این کار را امتحان کنید، چون می‌تواند یکی از بهترین کارهایی باشد که در طول ماه‌ها برای رابطه‌تان انجام داده‌اید.

بعضی اوقات ما برای بیان اینکه دقیقا چه چیزی می‌خواهیم ممکن است احساس دودلی داشته باشیم. خواه مطالبه ما در مورد مسائل جنسی باشد یا خواستار نوازش باشیم یا در مورد مسائل کاری باشد. در آغوش کشیدن و نوازش کردن، نوعی توجه به خود و خواسته‌های مثبت خود است.

در ادامه، بیان می‌کنیم که این کار چگونه باید انجام شود:

هر یک از شما باید میزان زمان لازم برای هرگونه لمس فیزیکی‌ که خواهان آن هستید را از پیش تعیین کرده و آن زمان را برای خود مهیا کنید. تا زمانی که شریکتان با خواسته‌های شما (هرچه که باشند) احساس راحتی می‌کند، هیچ محدودیتی وجود ندارد.

ممکن است شما بخواهید برای مدتی کسی باشید که در پوزیشنی قرار می‌گیرد که شریکش او را از پشت بغل می‌کند. ممکن است بخواهید که شریکتان موهایتان را نوازش کرده و فرق سرتان را به آرامی بخاراند. ممکن است بخواهید که پاهایتان را به شکلی عمیق و قوی مالش دهد. هرچه که به شما احساس شعف می‌دهد، می‌توانید آن را دریافت کنید.

بعد از اینکه زمان مدنظر به پایان می‌رسد یا اگر از یک لیستی از بازی‌ها استفاده می‌کنید، تمام بازی‌ها را انجام داده‌اید یا اگر از یک قطعه موزیک بهره می‌گیرید و موزیک موردنظر به پایان می‌رسد، نوبت خود را عوض کنید و حالا شما به شریکتان هرگونه لمسی را که خواهان آن است، اهدا کنید.  

به این ترتیب، نوبت‌ها را پشت سر هم عوض کنید و هر لمسی را که به آن علاقه دارید دریافت کرده و مقدار زیادی هورمون اکسی توسین بسازید!

 

ترجمه تخصصی: سعید کهزادی

ویرایش: دکتر علی شیخ الاسلامی

 

مطالب مرتبط: 

همه آنچه که اگر بدانید رابطه جنسی سالم و لذت بخشی خواهید داشت 

چگونه می توانیم لذت خود را از رابطه جنسی افزایش دهیم؟ 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *