در حال و هوای عشق و روایت عشقی که مخفی می‌شود

فیلم در حال و هوای عشق

فیلم در حال و هوای عشق روایت زندگی و عشق زن و مردی هنگ کنگی است که هر دو متاهل هستند و به همین دلیل سعی می‌کنند احساساتی که میان‌شان به وجود آمده را به‌نوعی مدیریت کنند.

موسسه خانواده سلامت بنیان- فیلم در حال و هوای عشق روایت احساسات زن و مردی هنگ کنگی در دهه 1960 میلادی است. زن و مرد در همسایگی هم در یک پانسیون کوچک زندگی می‌کنند و هر دو متاهل هستند اما هر دو از خلأ عاطفی بزرگی رنج می‌برند.

شوهر زن در ژاپن کار می‌کند و گاهی به همسر خود سر می‌زند. به همین دلیل، زن همیشه تنهاست و از آنجایی که فرزند هم ندارد، روزهای بی روح و بدون شور و هیجانی را می‌گذارند. مرد همسایه نیز همسر شاغلی دارد که در زندگی او حاضر نیست و این نشان از عادی نبودن روابط آنها دارد.

صورت همسران دو کاراکتر اصلی فیلم حتی در زمانی که در سکانسی حضور دارند، دیده نمی‌شود و همین مساله نمادی از راز و مخفی‌کاری آنهاست. رازی که باعث می‌شود زن و مردی که کاراکتر اصلی فیلم هستند به تدریج به هم نزدیک شوند و با هم قرار بگذارند.

این رابطه در ابتدا رابطه دو هم‌درد و دو دوست است اما در ادامه رنگ و بویی عاطفی و عاشقانه به خود می‌گیرد. با این حال، آنها سعی می‌کنند همچنان در غیاب همسرانشان، رابطه خود را مانند دو دوست حفظ کنند و به گفته خودشان مانند همسرانشان نشوند. برای همین، تلاش می‌کنند که هیچ‌گونه رابطه جسمی میان‌شان برقرار نشود.

 در ادامه فیلم، مرد مجبور می‌شود به دلیل شرایط شغلی خود، شهر را ترک کند و به شهر دیگری منتقل شود. همین مساله رابطه آنها را تمام می‌کند. با این حال، عشق چیزی نیست که بتوان حتی با وجود فاصله مکانی آن را فراموش کرد و حتی بعد از گذشت سال‌ها، ردپای خود را در قلب آنها باقی می‌گذارد.

مطالب مرتبط: 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *