چه کاری انجام دهم که همسرم از من سکس دهانی نخواهد؟

دهانی - چه کاری انجام دهم که همسرم از من سکس دهانی نخواهد؟

همسرم علاقه بسیار زیادی به سکس دهانی دارد اما من واقعا این کار را دوست ندارم. من چگونه باید رفتار کنم که هم ایشان ناراحت نشود و هم این که کاری که دوست ندارم را انجام ندهم؟

موسسه خانواده سلامت بنیان یکی از همراهان عزیز سایت سوال خود را از دکتر علی شیخ الاسلامی، روانشناس، سکس تراپ و مدیرعامل موسسه خانواده سلامت بنیان پرسیدند که این سوال ممکن است برای بسیاری از شما پیش آمده باشد. به همین دلیل پاسخ آن را با شما نیز در میان می گذاریم.

سوال:

آقای دکتر من 8 ماه است که ازدواج کرده ام. همسرم علاقه بسیار زیادی به سکس دهانی دارد اما من واقعا این کار را دوست ندارم. با این حال، شوهرم این مساله را قبول نمی کند و به این کار  اصرار دارد. من چگونه باید رفتار کنم که هم ایشان از من ناراحت نشود و هم این که کاری که دوست ندارم را انجام ندهم؟

پاسخ دکتر شیخ الاسلامی:

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم در روابط زناشویی باید رودربایستی را کنار گذاشت و صریح صحبت کرد. یکی از مهمترین اصول رابطه جنسی صحیح، دو سویه بودن رابطه است یعنی هر یک از طرفین رابطه باید بدانند که طرف مقابل چه خواسته ها و انتظاراتی دارد و از چه کاری خوشش می آید و از چه کاری بدش می آید. شما هم باید درباره عدم علاقه خود به سکس دهانی با همسرتان صحبت کنید. 

رفتارها به گونه ای باید باشد تا افراد بدون اجبار و بنا بر خواست قلبی خود کاری که دوست دارند و مورد قبول طرف مقابل هست را انجام دهند و از کاری که مورد پسند طرف مقابل نیست بپرهیزند. مرد و زنی که این موضوع و اصل مهم را رعایت کنند هیچگاه در سکس از هم خسته نمی شوند و از سکس با هم لذت بیشتری می برند.

Oral Sex 1 - چه کاری انجام دهم که همسرم از من سکس دهانی نخواهد؟

زن و شوهر در روابط جنسی باید بدون پرده و به راحتی با هم سخن بگویند و اگر از کاری خوششان نمی آید، از جمله سکس دهانی باید به طرف مقابل بگویند و اگر از کاری لذت می برند نیز باید طرف مقابل را در جریان بگذارند. آنها باید سعی کنند تا نقاط مشترک را انجام دهند و نقاط غیر مشترک را کنار بگذارند. هر چقدر در سکس پیش می روند و به خواسته های هم توجه می کنند لذت بیشتری خواهند برد و خواهند دید بسیاری از مسایل که ابتدا خوشایند طرف مقابل نبود به تدریج به سکس اضافه می شود. 

مردان باید بدانند زنان از اینکه برای مرد سکس دهانی انجام دهند ناراحتند اما اگر مردی در این زمینه اجبار نکند و اصول رابطه جنسی صحیح را رعایت نماید خواهد دید بعد از مدتی بدون اینکه مرد در این زمینه صحبتی کند زن برای او این کار را انجام خواهد داد. مردی که رعایت نکند و به اجبار همسرش را وادار به امری نماید که مورد رضایت او نیست باعث خواهد شد تا زن از داشتن رابطه جنسی با او اکراه داشته باشد و به مرور نسبت به رابطه جنسی سرد شود.

دلیل بسیاری از موارد سردی زنان را باید در رفتارهای جنسی مردان جستجو کرد. بارها به مردانی که برای مشاوره مراجعه کرده اند گفته ام که مشکل جنسی ایجاد شده به علت رفتار غلط ایشان بوده و با رعایت مسایل ساده ای می توانند گرمی جنسی را به زندگی خود باز گردانند و بعد از مدتی با اظهار رضایت از روابط خود به این حقیقت رسیده اند که اگر همسر ایشان سرد مزاج شده بود به خاطر رفتارهای غلط ایشان بوده و با اصلاح رفتار زندگی خود را نجات داده اند.

Oral Sex1 1 - چه کاری انجام دهم که همسرم از من سکس دهانی نخواهد؟

این دوست عزیز نیز باید به صراحت با همسر خود صحبت کند و او را از این موضوع مطلع کند که علاقه ای به سکس دهانی ندارد. اگر صریح سخن گفتن برای ایشان امکان پذیر نیست می توانند از همسرشان بخواهند این مطلب را مطالعه کند و به صورت غیر مستقیم از این موضوع با خبر شود و رفتار خویش را اصلاح کند. یا می توانند در بحث سکس از قول دوستان خود بگویند که این کار برایشان چندش آور است و علاقه ای به این کار ندارند و به خاطر این موضوع نسبت به سکس با همسرشان دچار مشکل شده اند و غیر مستقیم بگویند این کار برای اکثر زنان چندش آور است.

کار دیگری که می توانند انجام دهند خرید کتاب “رازهایی درباره زنان که هر مردی باید بداند” است. این کتاب نوشته خانم دکتر باربارا دی انجلیس، روانشناس آمریکایی است که بسیار صریح در مورد مسایل صحبت نموده و در بخشی از کتاب که در مورد مسایل جنسی است، این موضوع که زنان تمایلی به سکس دهانی ندارند را توضیح داده است.

این خانم همچنین می توانند از همسر خود بخواهند در جلسات مشاوره جنسی زوج ها هم شرکت کنند تا مشاور بتواند او را راهنمایی کند. 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *