پاپریکا و داستان دستگاهی که به خواب آدم‌ها وارد می‌شود

433d704dacd5c8e83f80f1b2cbf0e443ce13b983 hq - پاپریکا و داستان دستگاهی که به خواب آدم‌ها وارد می‌شود

انیمیشن پاپریکا درباره دستگاهی است که از آن برای ورود به خواب‌های بیماران و درمان مشکلات آنها استفاده می‌شود. اما این دستگاه مورد سرقت قرار می‌گیرد.

موسسه خانواده سلامت بنیان- انیمیشن ژاپنی پاپریکا محصول سال 2006 است و ساتوشی کن کارگردانی آن را برعهده داشته است. این انیمیشن که در ژانر روانشناسی دسته‌بندی می‌شود، براساس رمانی به همین نام اثر یاسوتاکا سوتسویی Yasutaka Tsutsui که در سال ۱۹۹۳ به نگارش درآمده، ساخته شده ‌است.

داستان این انیمیشن درباره دستگاهی است که توسط برخی محققان برای ورود به خواب‌ها و رویاهای بیماران ساخته شده بود و روانشناسان از آن برای درمان بیماران استفاده می‌کردند. اما این دستگاه دزدیده شده و ممکن است تروریست‌ها با استفاده از آن کارهای خطرناکی انجام دهند. در این شرایط، پاپریکا تنها کسی است که می‌تواند این وضعیت پیچیده را درست کند.

این فیلم داستان آتسوکو چیبا، روان درمانگری را روایت می‌کند که بر روی یک روش درمانی نوین و باورنکردنی کار می‌کند که در آن از دستگاهی خاص استفاده می‌شود. آتسوکو روان درمانگری است که روز و شب کاملاً متفاوتی دارد و به شیوه خاص خود به بیماران مشاوره می‌دهد. وقتی که دو دستگاه از این وسیله خاص گم می‌شوند آشوب و خرابی دنیا را در بر می‌گیرد و تنها آتسوکا و همکارانش می‌توانند مشکل را حل کنند.

این فیلم به اهمیت خواب و رویا و تأثیری که این مساله بر زندگی آدم‌ها و دنیای پیرامون آنها دارد می‌پردازد و می‌تواند زاویه دید جدیدی به شما بدهد.

مطالب مرتبط: 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *