7  راه برای دوری از خیانت

talagh - 7  راه برای دوری از خیانت

تهیه و تنظیم: مرضیه قهرمانی

مطالعات نتایج گوناگونی را درباره خیانت نشان می‌دهند، اما نتیجه کلی این است که 30 تا 40 درصد مردان و 20 تا 30 درصد زنان زمانی را در طول روابط با همسران خود خیانت می‌کنند. ولی نباید اجازه داد که این اعداد و ارقام باعث ناامیدی شوند. نباید بپذیرید که یا باید خیانت کنید و یا اینکه به شما خیانت خواهد شد. با همسر خود حرف بزنید و این 7 مورد را آزمایش کنید تا بتوانید رابطه خود را در برابر خیانت محافظت کنید.

1- در رابطه با ضعف‌هایتان با خود روراست باشید.

بومی سازی شده: اگر به یک میهمانی بروید و به سرعت با جنس مخالف خود گرم می‌گیرید؟ اگر چنین است، با خود روراست باشید. در چنین شرایطی سعی کنید بیشتر در جمع دوستان هم جنس خود بمانید و کمتر به اطراف نگاه کنید. اگر به نقاط ضعف خود به عنوان موارد بی‌ضرر نگاه کنید که گاهی رخ می‌دهند، احتمال بهانه آوردن برای خظاهای بعدی را به خود می‌دهید. باید عادات منفی‌تان را به خود گوشزد کرده و مدام آنها را زیر نظر داشته باشید، در غیر این‌صورت این عادات منفی روزی موجب اشتباهی می‌شوند که از آن پشیمان خواهید شد.

2- درباره خطوط قرمز با همسر خود بحث کنید.

با همسر خود درباره آنچه شما آن را خیانت می‌دانید صحبت کنید. آیا صحبت با جنس مخالف برای شما به منزله خیانت است؟ آیا همسر شما می‌تواند دوستان صمیمی جنس مخالف داشته باشد؟ آیا اگر همسر شما تلفنی و یا ساعت‌ها با این دوستان خود صحبت کنند، شما اطمینان دارید که این تنها یک رابطه دوستانه است؟ نظرتان درباره ارتباط مجدد همسرتان با دوستان و یا همکاران پیشین در شبکه‌های اجتماعی چیست؟ اطمینان حاصل کنید که هر دوی شما به دنبال وفاداری در رابطه خود هستید و دستورالعملی برای این وفاداری تعبیین کنید. اگر با هم توافق ندارید، باید درباره این رابطه تجدید نظر کنید. شرایط را برای هر دو طرف قرار دهید- اگر اعتقاد دارید که صحبت بیجا با جنس مخالف خیانت است، شما هم نباید آن را انجام دهید، حتی اگر می‌دانید که صحبت‌های شما هیچ قصد و غرض خاصی ندارد.

3- از موقعیت‌های وسوسه انگیز دوری کنید.

هیچ‌گاه خود را در موقعیت تنها با یک فرد جذاب از جنس مخالف قرار ندهید. به عنوان مثال با یکی از همکاران –البته از جنس مخالف- خود برای مسائل کاری در منزل قرار ملاقات ترتیب ندهید. خروج از یک موقعیت وسوسه انگیز پس از تنها یک بار تجربه آن به مراتب سخت‌تر است؛ بنابراین بهتر است که از شکل‌گیری چنین موقعیت‌هایی اجتناب کنید.

4- با دوستانی صحبت کنید که شما را مسئولیت‌پذیرتر می‌کنند

اگر شما قبلا مشکل وقت گذراندن با افرادی از جنس مخالف را داشته‌اید، یا گمان می‌کنید که ممکن است به همسر خود خیانت کنید، اطراف خود را با دوستانی پر کنید که به شما در عبور از این مشکل کمک می‌کنند. اطمینان داشته باشید که کاملا می‌توانید به آنها اعتماد کنید و اینکه آنها فقط ادعای کمک به شما را ندارند، و شما را مجبور به فرو رفتن در یک موقعیت وسوسه‌انگیز نخواهند کرد.

5- انتخاب‌های بهتری داشته باشید.

این نکته کاملا به صادق بودن با خود در رابطه با تقاط ضعف و اجتناب از موقعیت‌های وسوسه انگیز بستگی دارد. انتخاب‌های بهتر داشتن به معنای تلاش آگاهانه در بهتر کردن خود و حفظ رابطه خود است. هرگاه خود را در یک موقعیت مسئله‌دار یافتید، و یا افکار انحرافی در ذهن داشتید، باید تصمیم بگیرید که روی مدار آنچه برای رابطه شما بهترین است خود را حفظ کنید.

6- مخفی‌کاری نکنید.

صادق بودن با همسر، دقیقا به اهمیت صادق بودن با خود است. لازم نیست هر بار که فکر کس دیگری به ذهن‌تان خطور می‌کند را به همسر خود بگویید، چون این کار به عواطف و احساسات او لطمه زده و رابطه را خراب می‌کند؛ اما به او بگویید که در کل چنین افکاری را در سر دارید. به او بگویید که نگران بیرون رفتن با اشخاص یا دوستان خاص هستید و دلیل آن محیط و شرایط ذهنی و روحی است که هر یک از افراد در آن قرار خواهند گرفت. درباره آنچه که در طول روز در محل کارتان رخ داده است مخفی‌کاری نکنید، حتی اگر این حوادث درباره همکار جذاب شما باشد. مخفی‌کاری درباره مسائل کوچک، کتمان مسائل بزرگتر را آسان‌تر می‌کند. مخفی‌کاری از هر نوعی، اولین گام به سمت تخریب یک رابطه است که پیشتر قوی بود.

7- با همسر خود گشاده و باز ارتباط برقرار کنید.

از باز و گشاده بودن ارتباط خود با همسرتان اطمینان حاصل کنید. وقتی که او از احساسات و تفکرات خود سخن می‌گوید، عصبانی نشوید و به او بگویید که شما نیز از او توقع حفظ آرامش هنگام صحبت کردن خود را دارید. درباره هر آنچه در ذهن خود درباره خود، همسرتان، رابطه بین شما و آرزوها و امیدهای آینده دارید، صحبت کنید؛ این چنین صحبت‌هایی باعث احساس نزدیکی بیشتر شده و این احساس نزدیکی بیشتر باعث می شود کمتر فکر خیانت به ذهن‌تان خطور کند، چون شما با هرآنچه در اختیار دارید احساس شادمانی می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *