ازدواج و خانواده

چگونه می توانیم لذت خود از رابطه جنسی را افزایش دهیم؟

چه مرد و چه زن نقاط حساس متعددی دارد که تحریک این نقاط لذتبخش است. در افراد مختلف این نقاط متفاوت است البته در اکثر افراد نقاط حساس معمول وجود دارد ولی می توان با شناختن نقاط مختلف بدن شریک جنسی و یا شناخت خلق و خوی او اقداماتی کرد که سکس لذتبخش تر باشد.

به گزارش موسسه خانواده سلامت بنیان، یکی از سوالاتی که همیشه ذهن افراد را با خود درگیر می کند این است که چرا مردها علیرغم داشتن همسر باز هم به سراغ زنان دیگر می روند و حتی چرا برخی از مردها خیانت می کنند و یا چرا زنها علیرغم داشتن شوهر به سراغ مردان دیگر می روند و خیانت می کنند؟

عمده ترین پاسخ به این پرسش تنوع طلبی انسان است. البته زیاده خواهی و … نیز بی تاثیر نیست اما مهمترین دلیل این مورد تنوع طلبی است. در اغلب زندگی ها در آغاز راه دو نفر برای هم جذابیت های خاصی دارند. دو نفر به دنبال شناخت هم هستند و بسیاری از رفتارها برایشان جدید و جالب است و همین موضوع آنها را به هم مشغول می کند ولی بعد از گذشت مدت زمانی همه چیز حالت یکنواخت و روزمره پیدا می کند. این روزمرگی منشا برخی ناهنجاریهاست که یکی از آنها خیانت است.

یکی از دلایل خیانت، روزمره شدن سکس است

وقتی سکس یا رابطه جنسی حالت روزمره پیدا کند به تدریج فرد احساس لذت کمتری می کند و به دنبال تنوع برای افزایش این لذت می رود و ساده ترین راه را سکس با شرکای دیگر و نا آشنا می پندارد. در واقع غیر از ارضا نشدن، لذت نبردن از سکس نیز باعث گرایش به غیر می شود. بسیاری از مردانی که به زنشان خیانت کرده اند به علت کمی علاقه نبوده است. هستند مردانی که به همسر اول خود علاقه فراوانی دارند و او را دوست دارند و حاضر نیستند زندگی با او را ترک کنند ولی چون سکس با زن اول برایشان حالت روزمره و عادت پیدا کرده برای تنوع به سراغ زنان دیگر می روند. یا بسیاری از زنان به دلیل روزمرگی سکس با همسر به خیانت روی می آورند. البته خیانت دلایل دیگری نیز دارد که مجال بحث در مورد آن اینجا نیست.

اگر سکس از حالت روزمرگی و عادت خارج شود لذت بسیار بیشتری خواهد داشت و حس تنوع طلبی را به نوعی پاسخگو خواهد بود. برای اینکه سکس از حالت روزمره خارج شود باید گزینه های متعددی را مد نظر قرار داد و در طول زندگی نیز به تعداد گزینه ها  افزود.

نقاط حساس بدن همسر خود را بشناسید

آموختن درباره شریک جنسی می تواند یکی از این گزینه ها باشد. چه مرد و چه زن نقاط حساس متعددی دارد که تحریک این نقاط لذتبخش است. در افراد مختلف این نقاط متفاوت است البته در اکثر افراد نقاط حساس معمول وجود دارد ولی می توان با شناختن نقاط مختلف بدن شریک جنسی و یا شناخت خلق و خوی او اقداماتی کرد که سکس لذتبخش تر باشد.

شناختن شریک جنسی میسر نیست مگر با وقت گذاشتن و تحریک تمام نقاط بدن و بررسی وضعیت لذت او. اینکار باعث می شود تا سکس از سکوت خارج شود، حالتی دوسویه بیابد و شرکای جنسی توجه بیشتری به هم داشته باشند. به این نکته توجه داشته باشید که سکس فقط به معنای دخول نیست.

وقتی شرکای جنسی برای هم ارزش قایل باشند و به لذایذ یکدیگر توجه کنند و با وقت گذاشتن به سکس بپردازند سکس آنها جذاب می شود. در واقع وقتی در سکس به دنبال کسب شناخت از طرف مقابل باشیم و با وی در مورد رابطه صحبت کنیم و از لذت ها و خواسته ها و انتظارات او با خبر شویم آن وقت می توانیم با برنامه ریزی بهتر و توجه به خواسته های او سکس را از روز مرگی خارج کنیم و او نیز متقابلا تلاش خواهد کرد تا با توجه به خواسته های ما سکس را برای ما جذابتر کند.

شاید تحریک یک نقطه لذت بخش باشد ولی می توان این تحریک را به روشهای مختلفی انجام داد و همین خود نوعی تنوع است. در واقع بر اساس شناختی که در هر بار رابطه از شریک خود به دست می آوریم در سکس خود تنوع ایجاد می کنیم. این شناخت بدون هم صحبت شدن در رابطه با سکس  امکان پذیر نیست. صحبت در این زمینه به تدریج کمک می کند تا زن و مرد در رابطه با هم احساس راحتی بیشتری کنند. اگر از کاری خوششان نمی آید به راحتی بیان کنند و اگر کاری برایشان لذت بخش است از شریک جنسی خود بخواهند آن کار را برایشان انجام دهد تا لذت بیشتری تجربه کنند. به تدریج دیوار یا فاصله بین دو نفر کمتر شده و آنها با هم احساس راحتی بیشتری می کنند.

رودربایستی را کنار بگذارید و صحبت کنید

بسیاری از افراد در سکس رودر بایستی دارند و علیرغم لذت نبردن از کاری قدرت بیان آن را ندارند و همین باعث سردی آنها می شود و یا از امری لذت می برند ولی نمی توانند به راحتی بخواهند آن کار بیشتر انجام شود. شناختن همدیگر یخ رابطه را ذوب می کند و بر گرما و لذت آن می افزاید.

کشف برخی از گزینه ها راه دیگری است که تنوع را افزایش خواهد داد. کشف موقعیتهای مکانی و زمانی خاص که می تواند برای طرف مقابل جذابیت داشته باشد. کشف راههای مختلف در رابطه که می تواند کمک کند تا هم شناخت افزایش یابد و هم رابطه لذت بخش تر باشد. تجربه پوزیشن های مختلف سکس و درک احساس یا لذت وی از آن. در واقع غیر از شناخت بدن فرد مقابل باید به احساسات وی توجه کرد و احساسات فرد را در حالتها و شرایط مختلف درک کرد. لزومی ندارد که همیشه در یک حالت رابطه انجام شود یا در یک زمان خاص بلکه می توان راهها و روشهایی را کشف کرد که سکس در آن شرایط لذت بخش باشد. هر چقدر قدرت کشف گزینه های جدیدتر و لذتبخش تر بیشتر باشد سکس جذابتر خواهد بود و تنوع بیشتری خواهد داشت.

ابتکار و خلاقیت فراموش نشود

استفاده از ابتکار و خلاقیت در داشتن سکس متفاوت بسیار کمک کننده است. فراهم کردن شرایط مناسب اتاق خواب برای برقراری سکس بهتر یکی از این روشهاست. ابتکار در انجام سکس در مکانها و زمانهای مختلف. بکار بردن روشهای جدید، تنوع را در سکس افزایش خواهد داد. برخی از افراد ابتکارات خاصی به خرج می دهند مثلا هنگام سکس از یک موسیقی لایت استفاده می کنند و یا شرایط نور را تغییر می دهند یا لباسهای مبتکرانه ای می پوشند و … همه اینها باعث خواهد شد تا سکس تنوع و جذابیت بیشتری داشته باشد.

توصیف تخیلات و افکار جنسی برای یکدیگر

یکی دیگر از راه هایی که باعث جذابیت سکس می شود و کمک می کند تا دو نفر از هم شناخت بهتری داشته باشند توصیف تخیلات و افکار جنسی خود برای دیگری است. بسیاری از مسایلی که مستقیم نمی توان بیان کرد را در قالب داستانهای سکسی می توان بیان کرد. اگر زنی تمایل دارد مرد برای او کاری انجام دهد می تواند داستانی سکسی برای همسرش تعریف کند که در آن شخصیت های داستان آن کار را با هم انجام می دهند و زن داستان لذت زیادی می برد و از مرد داستان تشکر زیادی می کند. در واقع غیر مستقیم به مرد خویش می فهماند که تمایل به انجام آن کار را دارد. یا بالعکس مرد می تواند با بیان تخیلات خود غیر مستقیم از زن بخواهد کار خاصی برایش انجام دهد.

ایجاد تنوع در سکس کار سختی نیست و هر چقدر این تنوع افزایش یابد سکس جذابتر شده و رابطه دو نفر با هم صمیمانه تر خواهد شد و احساس آرامش و لذت بیشتری خواهند کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا