ورزش کگل؛ ورزشی که شما را به اوج لذت جنسی می‌رساند؛ نحوه انجام آن چگونه است؟

کگل

یکی از ورزش‌های مفید برای بهبود عملکرد جنسی، ورزش کگل است که به راحتی می‌توانید آن را در هر جایی انجام دهید.

 

موسسه خانواده سلامت بنیان – دکتر علی شیخ الاسلامی، رعایت یک‌سری عوامل جسمی و روحی به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید سکس بسیار خوبی داشته باشید و مشکلاتی که در این زمینه با آنها مواجه می‌شوید را برطرف کنید. یکی از کارهایی که در زمینه داشتن سکس لذت‌بخش کمک‌کننده خواهد بود، ورزش کردن است. ورزش به‌طور کلی، می‌تواند تاثیرات بسیار مثبتی روی سکس داشته باشد، اما ورزش‌های خاصی هم وجود دارند که در این رابطه بسیار تاثیرگذار هستند. یکی از این ورزش‌ها، ورزش کگل است.

انجام این ورزش موجب تقویت عضلات ناحیه تناسلی و افزایش لذت جنسی می‌شود

تمرینات کگل، تمریناتی هستند که هم مرد و هم زن می‌توانند آنها را انجام دهند و باعث تقویت عضلات پرینه یا ناحیه تناسلی می‌گردند. این تمرینات به‌صورت تمرینات استقامتی بوده و فرد با انقباض عضلات ناحیه تناسلی مثل زمانی که می‌خواهد جلوی ادرار کردن را بگیرد و نگه داشتن انقباض برای حدود 5 ثانیه و سپس رها کردن و مجددا انقباض عضلات و تکرار این عمل، می‌تواند عضلات ناحیه تناسلی خود را تقویت کند. همین امر، باعث خواهد شد که عمل جنسی بهتر انجام گیرد.

ماهیچه‌های درگیر در فعالیت جنسی، برخلاف ماهیچه‌های بازوها و پاها طی روز به‌ندرت فعال هستند. به همین دلیل، زوج‌ها با تقویت این ماهیچه‌ها می‌توانند از عمل جنسی لذت بیشتری ببرند.

ورزش کگل چه تاثیری روی زنان و مردان دارد؟

ورزش كگل در زن ماهیچه‌های مهبل را تقویت می‌كند و از این راه به او كمك خواهد کرد که فرمان این ماهیچه‌ها را به دست گیرد. در نتیجه، مهبل طی عمل جنسی به دور آلت مردانه حلقه می‌زند و زن آسان‌تر به اوج تحریك جنسی یا ارگاسم می‌رسد.

12 1 - ورزش کگل؛ ورزشی که شما را به اوج لذت جنسی می‌رساند؛ نحوه انجام آن چگونه است؟

مردان نیز با كمک این ورزش می‌توانند فرمان ماهیچه‌هایی كه برای توقف جریان ادرار استفاده می‌شوند را به دست گیرند و با منقبض كردن آن‌ها پیش از اوج تحریك جنسی، تخلیه منی را به تاخیر اندازند. مردانی که این ورزش را انجام دهند، تاخیر در انزال را تجربه می‌کنند و کنترل انزال را به‌تدریج به دست می‌آورند.

نحوه انجام ورزش کگل به چه صورت است؟

ورزش كگل توسط دكتر آرنولد كگل و برای تقویت ماهیچه‌های لگن پیشنهاد شده است و روش انجام آن به شرح زیر است:

«شما باید مانند زمانی كه جلوی ادرار را می‌گیرید، ماهیچه‌هایی كه برای توقف جریان ادرار استفاده می‌شوند را منقبض كنید و هر بار 3 تا 5 ثانیه به حالت منقبض نگه دارید. هر بار كه ماهیچه‌ها را منقبض می‌كنید، نفس عمیقی بكشید و آن‌ها را بین هر انقباض به‌طور كامل از حالت منقبض درآورید و ریلکس کنید».

 

ابتدا این کار را با 10 تا 20 بار در روز آغاز كنید و كم‌كم آن را به دست كم 100 تا 200 بار در روز برسانید. اگر این ورزش را هر روز انجام دهید، پس از یك ماه به نتایج مطلوبی دست پیدا می‌كنید.   

این ورزش را در هر زمان و در هر جایی می‌توان انجام داد؛ هنگامی كه مشغول خوردن صبحانه‌اید، مجله می‌خوانید، تلویزیون نگاه می‌كنید یا به رادیو گوش می‌دهید.  

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *