معرفی فیلم و کتاب

معرفی فیلم- ماجرای دست و پنجه نرم کردن دخترکی با احساسات مختلف خود در Inside Out

ما در سفری که به درون ذهن رایلی داریم با احساسات مختلف او یعنی شادی، غم، خشم، ترس و انزجار آشنا می‌شویم و به مشاهده جدال آنها برای کنترل اوضاع زندگی رایلی می‌نشینیم.

به گزارش موسسه خانواده سلامت بنیان، داستان فیلم Inside Out درباره رایلی دختر ۱۱ ساله و شادی است که به دلیل شرایط خانوادگی، مجبور می‌شود به همراه پدر و مادرش به شهر سان فرانسیسکو نقل مکان کند. رایلی در این شهر جدید باید دوستان جدید پیدا کرده و وضعیت خودش را با این محیط تطبیق دهد. اما ۵ احساس مهم ذهن او شامل “خوشحالی”، “ناراحتی”، “خشم”، “ترس” و “انزجار” قادر نیستند در موقعیت جدیدی که رایلی در آن قرار گرفته مدیریت همیشگی خود را بر ذهن او داشته باشند و دائما در حال کشمکش هستند. داستان فیلم، داستان دست و پنجه نرم کردن رایلی با این احساسات است.

رایلی به عنوان یک کودک در این فیلم نخستین بحران زندگی خود را پشت سر می‌گذارد. او از محیط زندگی و دوستان و مدرسه خود دور شده و باید زندگی جدیدی در محیط جدید برای خود بسازد اما این کار چندان هم راحت نیست و او باید با احساسات متفاوت خود که در دفتر مرکزی مغزش کنترل اوضاع را در دست دارند کلنجار برود.

لذت و خوشحالی دختری است که روحیه شاداب و پر جنش‌ و‌ جوشی دارد. غـم، دختر چاقی است که همیشه ناراحت و خسته است. ترس، یک موجود بنفش استخوانی با چشمانی بیرون زده است. انزجار، دختری سبز رنگ و کمی افاده‌ای است و خشم، مرد کت و شلوارپوش سرخ‌ رنگی است که راه و بی‌راه از کوره در می‌رود. ما در سفری که به درون ذهن رایلی داریم با تمام این احساسات آشنا می‌شویم و به مشاهده جدال آنها برای کنترل اوضاع زندگی رایلی می‌نشینیم.

نکته مهم این فیلم این است که تمام احساسات انسانی را برای کنترل اوضاع و شرایط لازم می‌داند و تلاش نمی‌کند با ارایه تصویری اغراق آمیز از احساس شادی و لذت این احساس را تنها احساس کنترل کننده انسان بداند بلکه کارکردی برای تمام احساسات انسانی قایل است و به اهمیت توازن میان این احساسات اشاره می‌کند.

 

در همین زمینه:

تأکید بر اهمیت خانواده در انیمیشن Coco

انیمیشن “هورتون صدایی می شنود”

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن