نمایش خشونت حاصل از نابرابری‌های اقتصادی و اجتماعی در فیلم انگل

فیلم انگل

تمرکز اصلی فیلم انگل بر نابرابری طبقاتی، اقتصادی و اجتماعی است و تلاش دارد به پیامدهای تراژیکی که این نابرابری برای تمام جامعه از جمله برای ثروتمندان به‌ همراه می‌آورد، اشاره کند.

موسسه خانواده سلامت بنیان- فیلم انگل، یکی از فیلم‌های موفق سال 2019 بود که توانست علاوه بر کسب جوایز جشنواره‌های مختلف مانند جشنواره کن و گلدن گلوب، جایزه اسکار بهترین فیلم سال 2019 را نیز به دست بیاورد.

این فیلم که محصول کره جنوبی است و در ژانر کمدی سیاه دسته‌بندی می‌شود، داستان خانواده‌ای فقیر را روایت می‌کند که همه اعضای آن، کارهای موقت و کم‌درآمد دارند. پسر این خانواده به‌طور اتفاقی با خانواده ثروتمند آقای پارک آشنا می‌شود و برای تدریس زبان انگلیسی به دخترشان به منزل آنها می‌رود. او پدر، مادر و خواهر خود را نیز با حلیه‌گری و فریب وارد این خانواده می‌کند به امید این که ثروتمند شوند.

با این حال، همه چیز مطابق میل آنها پیش نمی‌رود و آنها گرفتار حادثه‌ای می‌شوند که به دردسر می‌افتند و بیرون آمدن از آن خانه برایشان تبدیل به کابوس می‌شود.

تمرکز اصلی فیلم انگل بر نابرابری طبقاتی، اقتصادی و اجتماعی است و تلاش دارد به پیامدهای تراژیکی که این نابرابری برای تمام جامعه از جمله برای ثروتمندان به‌ همراه می‌آورد، اشاره کند.

در این فیلم، شخصیت‌های اصلی داستان ظاهری آرام و حتی شاد و خوشحال دارند اما عقده و خشونتی پنهان در دل‌شان است که این خشونت را می‌توان در سکانس‌های مختلف فیلم مشاهده کرد. از نقشه کشیدن آنها برای بیرون کردن راننده آقای پارک و مستخدم خانه گرفته تا خشونتی که در سکانس مهمانی وقتی آقای پارک به بوی بد آنها اشاره می‌کند، به فجیع‌ترین شکل ممکن خود را نشان می‌دهد.

انگل به بهترین و البته، سیاه‌ترین شکل ممکن نشان می‌دهد که نابرابری اقتصادی و اجتماعی، مشکلات شخصیتی و روانشناختی برای افراد فقیر ایجاد می‌کند و پیامدهای ناشی از آن نه تنها خود این افراد را نابود می‌کند، بلکه دامن ثروتمندان را نیز می‌گیرد.

مطالب مرتبط: 

یک ولنتاین متفاوت در درخشش ابدی یک ذهن پاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *