دوره چهارم ازدواج در عصر یخبندان برگزار شد

ازدواج در عصر یخبندان

گروه خبر- دوره چهارم کارگاههای ازدواج در عصر یخبندان از روز پنج شنبه 5 بهمن به مدت 3 هفته در مجموعه سر چشمه برگزار خواهد شد. در جلسه اول این دوره دکتر شیخ الاسلامی مدیر عامل موسسه خانواده سلامت بنیان و حجت الاسلام دکتر شریفی به بیان مباحثی پرداختند.
دکتر علی شیخ الاسلامی، هدف افراد از شرکت در نشست کارگاه های ازدواج در عصر یخبندان را افزایش آگاهی و دانش افراد در امر ازدواج دانست و یکی از پیش شرط های اساسی ازدواج را خودشناسی دانست و گفت: برای اینکه ازدواج سالم داشته باشیم به یک پیش شرط هایی نیاز داریم؛ به نظرم خودشناسی یکی از مهمترین اصل ها و پیش شرط ها برای دست یابی به ازدواج موفق محسوب می شود. وقتی آمادگی ازدواج پیدا کردیم و خود را به خوبی شناختیم؛ می توانیم نسبت به انتخاب همسر اقدام کنیم.
وی، در خصوص هدف جلسات کارگاه های ازدواج عصر یخبندان، گفت: هدف این جلسه این است که در یک بستر سالم زمینه را برای ازدواج جوانان فراهم کنیم.
شیخ الاسلامی، با تاکید بر اینکه جوانان برای پیدا کردن همسر مناسب در کارگاههای ازدواج عصر یخبندان نباید از بحث و گفت و گو روی گردان باشند، گفت: برخی ها می گفتند چرا این جلسات کمکی به ما در جهت پیدا کردن فرد مورد نظر برای ازدواج موثر نیستند؟ باید بگوئیم که نباید از بحث کردن روی گردان بود؛ بلکه باید وارد بحث و گفت وگو شد؛ چون خود این بحث کردن زمینه را برای شناخت طرفین فراهم می کند.
وی، با بیان این مسئله که بیان کردن قصد ازدواج در جلسات هیچ کسر شانی را برای فرد در پی ندارد، گفت: شاید به این خاطر داشتن قصد ازدواج را بیان نمی کنیم که از چیزی می ترسیم که شاید اصلا وجود خارجی نداشته باشد. باید ترس های ذهنی را کنار بگذاریم؛ بیان قصد ازدواج داشتن وهم به نوعی می توان گفت بیان ابراز علاقه شخصی به جنس مخالف هیچ وقت از ارزش کسی کم نمی کند. باید به این نکته توجه کرد که اگر فردی یک انسان با شخصیت و دارای اعتماد به نفس قوی باشد نباید نگران قضاوت ناصحیح باشد؛ چرا که قضاوت های ناصحیح چیزی از ارزش فرد نمی کاهد.
کارگاههای ازدواج عصر یخبندان؛ قانونی ترین و مشروع ترین جلسات در امر ازدواج
دکتر شیخ الاسلامی، کارگاههای ازدواج عصر یخبندان را یکی از قانونی ترین و مشروع ترین جلسات در امر ازدواج خواند و گفت: این شیوه همسریابی یکی از مشروع ترین و قانونی ترین نشست ها برای پیدا کردن همسر است؛ به این خاطر که به شیوه اخلاقی و صحیح در امر همسر یابی به کسانی که تصمیم بر ازدواج دارند کمک می کند.
وی، در خصوص آشنایی دخترها و پسرها در فضای مجازی، گفت: ما تمام سعی خود را خواهیم کرد تا این فرهنگ را در ایران جا بیندازیم که به جای اینکه از مسیرهای غلط مانند فضای مجازی با هم آشنا شوند، از این مسیر که مسیر درستی است اقدام به انتخاب همسر کنند؛ باید زمینه ارتباط سالم بین دختر و پسران را فراهم کنیم و با مشاوره صحیح، آنها را در جهت ازدواج یاری کنیم.
شیخ الاسلامی، مشکل امروز جامعه را برای انتخاب همسر سردرگمی میان روش های انتخاب همسر بین روش سنتی و مدرنیته دانست و گفت: مشکل امروز جامعه ما برای انتخاب همسر سردرگمی بین روشهای سنتی و مدرن انتخاب همسر است؛ با توجه به اخلاق و رفتاری که داریم شیوه انتخاب همسر را مشخص نمی کنیم.
وی، خاطر نشان کرد: شبکه های محلی مانند ازدواج به سبک قدیمی که فردی در محله دختری را برای پسری معرفی می کرد دیگر برای ازدواج پاسخ گو نیستند؛ سیستمی مثل عصر یخبندان می تواند با برگزاری آزمون های مختلف افراد را از نظر سلامت بررسی کند و نسبت به معرفی یکدیگر به هم اقدام نماید و مشکلات موجود در راه معرفی افراد جویای ازدواج را از بین ببرد.photo 2018 02 05 10 47 06 300x300 - دوره چهارم ازدواج در عصر یخبندان برگزار شد photo 2018 02 05 10 47 08 300x223 - دوره چهارم ازدواج در عصر یخبندان برگزار شد photo 2018 02 05 10 47 10 300x216 - دوره چهارم ازدواج در عصر یخبندان برگزار شد photo 2018 02 05 10 47 11 300x227 - دوره چهارم ازدواج در عصر یخبندان برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *