اندازه آلت تناسلی مردان چه تاثیری در رابطه جنسی دارد و نظر زنان در این باره چیست؟

اندازه-آلت-تناسلی

یکی از نکاتی که به غلط در ذهن مردان وجود دارد این است که آنها فکر می‌کنند زنان از اندازه آلت تناسلی بزرگ خوششان می‌آید و لذت می‌برند.

 

دکتر علی شیخ الاسلامی، سکس‌تراپ و مدیرعامل موسسه خانواده سلامت بنیان- یکی از دغدغه‌‌های مردان نگرانی نسبت به فیزیک جنسی خود و اندازه آلت تناسلی‌ شان است. اکثر مردان این نگرانی را دارند که سایز مناسبی نداشته باشد و به همین دلیل همیشه دنبال راهی برای این هستند که بتوانند طول و قطر آلت تناسلی خود را افزایش دهند.

این نگرانی با پیشرفت تکنولوژی و در دسترس قرار گرفتن فیلم‌های پورنوگرافی و همچنین با تبلیغات وسیعی که شرکت‌های تولیدکننده محصولات بلندکننده آلت می‌کنند افزایش بیشتری یافته است و نسبت مردانی که از فیزیک جنسی خویش رضایت ندارند بیشتر شده است.

 

85 درصد زنان از اندازه آلت تناسلی همسرشان رضایت دارند

تحقیقات زیادی در سال‌های اخیر روی این موضوع صورت گرفته است و در بسیاری از این تحقیقات به این اضطراب‌ها و نگرانی‌‌های مردان توجه ویژه شده است.

این تحقیقات نشان می‌دهند در حالیکه زنان 85 درصد از اندازه آلت تناسلی همسر خویش رضایت دارند، حدود 45 درصد مردان فکر می‌کنند اندازه آلت آنها کوچک است. این افراد نگرانی زیادی در این زمینه دارند و اکثرا دنبال راه‌هایی برای بلندتر کردن آلت تناسلی خویش هستند.

 

متوسط اندازه آلت تناسلی مردان چقدر است؟

در مطالعه گسترده‌ای در سال 2014 در آمریکا مشخص شده است که آلت تناسلی مردانه در حالت معمولی و شل طولی بین 7 تا 10 سانتیمتر دارد و محیط آلت نیز در این حالت بین 9 تا 10 سانتیمتر است.

در حالت نعوظ اندازه آلت بطور متوسط بین 12 تا 16 سانتیمتر با میانگین حدود 12.9 سانتیمتر می‌باشد و محیط آلت نیز در حالت نعوظ حدود 12 سانتیمتر است.

penize size - اندازه آلت تناسلی مردان چه تاثیری در رابطه جنسی دارد و نظر زنان در این باره چیست؟

در یک مطالعه مروری دیگر در سال 2005 نیز که 16 مطالعه مختلف در سراسر دنیا و در کشور‌های مختلف را مورد بررسی قرار داده بود متوسط طول آلت تناسلی در حالت شل از 6.9 تا 9.8 سانتیمتر و در حالت نعوظ از 11.8 تا 14.4 سانتیمتر به دست آمده بود.

 

روش اندازه‌گیری طول آلت تناسلی چگونه است؟

به دو روش می‌توان اندازه آلت تناسلی را اندازه گرفت:

  • در یک روش فرد در حالیکه روی صندلی نشسته است خط کش را تا انتهای کشاله ران فشار می‌دهد و سپس اندازه آلت را مشخص می‌کند.
  • در روش دیگر که بیشتر استفاده شده و بصورت ایستاده انجام می‌شود فرد خط کش را بالای آلت و روی استخوان پوبیس لگن خود که بالای انتهای آلت قرار دارد، گذاشته و فشار می‌دهد و سپس طول آلت را اندازه می‌گیرد.

نکته‌ای که وجود دارد این است که از منظر دید، هنگامی که یک مرد از بالا به آلت خود نگاه می‌کند آن را در مقایسه با کسانی که از روبرو یا کنار می‌بینند کوچکتر درک می‌کند و این باعث کاهش اعتماد به نفس و نگرانی فرد در مورد نسبت اندازه آلت خود با دیگران می‌شود.

آلت تناسلی - اندازه آلت تناسلی مردان چه تاثیری در رابطه جنسی دارد و نظر زنان در این باره چیست؟

زنان درباره اندازه آلت تناسلی مردان چه فکری دارند؟

یکی از نکاتی که به غلط در ذهن مردان وجود دارد این است که آنها فکر می‌کنند زنان از آلت‌‌های با اندازه بزرگ خوششان می‌آید و لذت می‌برند. اما در یک مطالعه گسترده روی زنان در سال 2015 میلادی خلاف این موضوع اثبات شد.

در این مطالعه به زنان 33 آلت تناسلی در اندازه و سایز‌های مختلف نشان داده می‌شد و خواسته می‌شد تا سایز مطلوب خود را انتخاب کنند. رنگ آلت‌های تناسلی در این مطالعه آبی در نظر گرفته شده بود تا تاثیری در انتخاب افراد نداشته باشد.

اکثریت زنان آلت‌هایی با اندازه 12.7 تا 15.2 سانتیمتر را انتخاب کرده بودند. از نظر قطر نیز اکثریت آلتی با دور محیط 4.8 اینچ یا 12 سانتیمتر را انتخاب کرده بودند.

در این مطالعه مشخص شد زنان به آلت‌های بلند یا با قطر بیشتر رغبتی ندارند و غلط بودن این نظریه در ذهن مردان اثبات شد.

 

آیا نگرانی مردان نسبت به اندازه آلت تناسلی خود واقعی است؟

با توجه به نگرانی مردان نسبت به اندازه آلت خود و همچنین پیگیری‌هایی که برای جراحی آلت تناسلی یا استفاده از ابزارها یا داروهایی برای بلندتر کردن آلت تناسلی دارند، یک مطالعه به بررسی دقیق این موضوع پرداخته و مشخص شد از 67 مردی که با تصور کوتاه بودن آلت تناسلی به دنبال عمل جراحی بودند هیچ یک اندازه غیر طبیعی آلت تناسلی نداشتند و اندازه آلت ایشان در محدوده طبیعی بود.

 

آیا با افزایش سن، اندازه آلت کوچک‌تر می‌شود؟

نگرانی دیگری که مردان دارند کاهش اندازه آلت با افزایش سن است. این موضوع نیز در مطالعات مختلف رد شده و افزایش سن هیچ تاثیری بر اندازه آلت تناسلی ندارد. از جمله در یک مطالعه در عربستان مشخص شد که اندازه آلت با افزایش سن تغییر چندانی که از نظر آماری معنی‌دار تلقی شود ندارد.

 

ارتباط چاقی و لاغری با اندازه آلت تناسلی

یکی دیگر از تصورات غلط این است که چاقی باعث کوتاهی آلت تناسلی می‌شود. تحقیقاتی نیز در این زمینه انجام شده و مشخص کرده‌اند که چاقی باعث تغییر اندازه آلت تناسلی نمی‌شود بلکه چربی که بین پوست و استخوان پوبیس لگن تجمع می‌کند باعث کوتاه‌تر دیدن آلت می‌شود ولی در اندازه کلی آلت تناسلی تغییری ایجاد نمی‌شود.

در یک مطالعه بین مردان لاغر و چاق، بررسی‌ها نشان داد که اندازه‌گیری اندازه آلت از روی پوست تا نوک آلت و از روی استخوان پوبیس تا نوک آلت در مردان چاق کمی تفاوت بیشتری دارد ولی این تفاوت نیز معنی‌دار نبود.

 

لذت سکس بیشتر از فیزیک جنسی به چه چیزی مربوط می‌شود؟

لذت رابطه جنسی و تجربه لذت بخش سکس بیش از آنکه به فیزیک جنسی طرفین رابطه و اندازه آلت وابسته باشد به رفتار‌های جنسی صحیح طرفین و احترامی که به بدن همدیگر می‌گذارند، مرتبط است.

به همین دلیل، بهتر است مردان به‌جای تغییر فیزیک جنسی و سایز آلت به دنبال فراگیری مهارت‌های رابطه جنسی صحیح باشند و تلاش کنند تا رفتار‌های جنسی بهتری در رابطه داشته باشند تا یک رابطه لذت‌بخش را بدون تغییر در فیزیک خود تجربه کنند.

منبع مقاله:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/271647#more-penis-measurements

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *